Greenwave's Blog

Dvě blondýnky na Biofachu

Únor 21, 2013
Posted by Greenwave

Minulý týden se v Německém Norimberku konal tradiční veletrh bio produktů a přírodní kosmetiky – Biofach. Představte si asi deset obrovských hal plných opravdu prvotřídních certifikovaných bio lahůdek. Sýry, víno, pečivo, čokolády, zmrzliny, ovoce a zelenina, ale i přírodní kosmetika a bio oblečky, to vše bylo k vidění, čichání a potěšení chuťových buněk i ostatních smyslů.

 

Na veletrh jsme tentokrát vyslali dvě kolegyňky – Ivu a Blanku. Mám pocit, že kdyby TV Prima natáčela pořad „Bio ženy na cestách“, určitě by vyhrály konkurs. Dvě biochtivé blond čmuchalky za jeden den oběhly tolik stánků, že se jejich ramínka pod nákladem propagačních materiálů a vzorků jen třásla, o bolavých nožkách nemluvě. Nasbíraly toho spoustu a za tento sportovní výkon jim patří velký dík! Kolegyňky samozřejmě především zajímaly kosmetické novinky v sekci Vivaness. Tady je malý výběr toho nejlepšího i s mini recenzemi.

 

Florascent 2

Florascent

U Florascentu pokračuje opojení Japonskem, přináší 5 nových vůní v rozkošném balení. Těšit se můžete i na úžasné čakrové parfémy.

 

PRIMAVERA

Primavera přichází s dlouho avizovaným Vyrovnávajícím peelingem, který nás naprosto okouzlil extra porcí svěžesti a pocitu čistoty, který po něm zůstává. V obchodě se na něj můžete těšit v březnu.

 

Primavera Vyrovnávající peeling

 

Dalším lákadlem je jarní kolekce Navdanya spojená s pomocí stejnojmenné zemědělské komunitě v Indii. Já osobně jsem nadšená ze všeho, co Kurt vymyslí a Ute vytvoří, takže teď i z exoticky laděné vůně Bollywood s Jasmínovým nádechem.

 

Navdanya 2

 

Dr.Hauschka

Nadchla mě i další limitovaná kolekce dekorativní kosmetiky Dr.Hauschka nazvaná „Dear Eyes“. Obsahuje krásnou paletu očních stínů, novou ještě více zhušťující řasenku, černý kajal a originální štětce na stíny. Ostatně tato kolekce je již skladem v obchodě, takže si ji můžete přijít vyzkoušet i prohlédnout. Kromě toho se můžete těšit na nové druhy sprchových krémů.

 

Dr.Hauschka kolekce Dear Eyes Blog

LAVERA

Lavera představila první přírodní BB cream (ale brzy s ním vyrukuje i Alva). Jde o BB 6 v 1 s přírodními pigmenty a výtažky z Acai berries. Krém jsme vyzkoušela – pleti dodává zdravý bronzový nádech a vyrovnává drobné vady. Je trochu hutnější, ředila jsem fluidem, ale pak fungoval skvěle :) Na podzim se můžete těšit na velkou inovaci vlasové řady.

Lavera BB cream koláž

Tropicai

Nakonec ještě dobroty od Tropicai – letos přibudou dva opravdu lahodné octy ve stylu Balsamico. Jsou vyráběny pomocí fermentace kokosového sirupu. Mimochodem, kokosový sirup je podobný datlovému, a je také novinkou 2013. Mě osobně nadchnul prototyp nových jemně slazených kokosových chipsů s Chilli, už nejsou… Curry byly trochu hořké, doufám, že Tropicai recepturu ještě vylepší. Tyto novinky budou v prodeji na konci března.

Tropicai koláž

Co u nás nekoupíte

Kromě profláklých značek najdete na Biofachu vždycky spoustu úžasných věcí, které se do Čech bohužel nedodávají. Mezi takovéhle skvosty patří naše milovaná Amala. Díky Ute jsem mohla vyzkoušet božskou sadu na ruce. Jasmínový hydratační krém nemá srovnání s žádným krémem, který jsem vyzkoušela, jen si říkám, že je ho na ruce trochu škoda…

Amala BLOG 3

 

Bylo toho asi mnohem více, ale copak jdou sdílet všechny dojmy?

Tak co tomu říkáte?

P.S. Velkou galerii novinek najdete brzy na našem Facebooku :)

Připravila Denisa, neb nikdo jiný neměl čas :) )

Views – 2386

6 thoughts on “Dvě blondýnky na Biofachu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages