Greenwave's Blog

Procházka po Zahradě života

Listopad 12, 2015
Posted by Greenwave

Možná jste si všimli, že na podzim nás Weleda potěšila přílivem několika novinek. Mezi nejočekávanější z nich patřily nepochybně parfémy nesoucí souhrnný název „Jardin de Vie“, tedy Zahrada života. Pojďme se jim podívat na zoubek, ať víme, o kterou z nich napsat Ježíškovi :)

 

Na začátek bych podotkla, že Weleda přišla s vlastním názvem pro tyto vůně. Nemluví o nich ani jako o toaletních vodách či parfémech, ale jako o přírodních vodách (Eaux Naturelles). Obsahují přibližně 5% vonné směsi, takže jsou nejblíže Eau de Cologne. Nejde tedy o silné parfémy, ale o hodně lehoučké vůně. Důležité ale je, že se každá z nich náramně povedla!

 

Vůně jsou rozděleny na tři druhy a každá charakterizuje jednu z oblíbených řad značky Weleda: hravou a svěží rakytníkovou řadu, něžnou a harmonickou růžovou řadu a vášnivě hřejivou řadu s granátovým jablkem. Pokud nejste příznivcem rakytníkové vůně, nezoufejte. Rakytník v přírodní vodě nenajdete, stejně tak ani granátové jablko. Tvůrci vůní chtěli spíše vystihnout povahu každé řady, takže zapojili svou fantazii a vytvořili krásné, osvěžující kompozice. Jen růžová vůně obsahuje růžový éterický olej.

 

A jak tedy nové vůně vlastně voní? Nejlepší je si k nim samozřejmě přičichnout na „vlastní nos“, ale i přesto se je pokusím co nejlépe popsat. Oranžová Agrume je součástí rakytníkové řady, takže pokud ji znáte, dobře víte, že je hodně svěží a citrusová. Stejně tak je na tom vůně Agrume. Jako první ucítíte šťavnatý grep a sladkou mandarinku, pak se postupně rozvinou květinové tóny ylang-ylangu, a když vyprchají i ty, zůstane zemitá vůně santálového dřeva. Tahle svěží kompozice vám bude nejvíce vonět ráno po probuzení, protože povzbudí vaše spánkem zamlžené smysly. Já sama z ní cítím hlavně jarní dny plné svěžího slunce. Agrume je ze všech tří vůní nejlehčí, přesto vydrží poměrně dlouhou dobu.

 

Další vůně je Rose - harmonická, sladká, ženská a něžná. Jestliže nedáte dopustit na produkty z růžové řady Weleda, pak si tuhle vůni určitě zamilujete. Hlavu této přírodní vody tvoří překvapivě bergamot, který ale hodně rychle ustupuje do pozadí, takže hned ucítíte vůni růže a pelargonie. Kompozici dotváří tóny ylang-ylangu a santálového dřeva, které zasněnou růži přece jen trošku staví na pevnou zem. Růžová vůně je na začátku poměrně sladká, ale pak se rozvinou svěží tóny pelargonie. Tu ze sebe po nějaké době cítím nejvíce, i když už ostatní tóny vyprchají.

 

Poslední a obzvláště vydařenou vůní je Grenade, vůně inspirovaná řadou s olejem z granátového jablka. Tato řada je určena především pro zralou pleť, tedy pro zralé ženy, které jasně vědí, co od života chtějí. Vůně Grenade skvěle vystihuje takovou sebevědomou ženu. Má v sobě zvláštní sílu a vášeň. Mezi prvními tóny ucítíte sladký pomeranč a v závěsu za ním neroli, což je výrazně ženská vůně. Kompozice obsahuje také éterický olej z davany, jejíž vůně připomíná šťavnaté mango, takže celé směsi dodává exotický šmrnc. A třešničkou na dortu je sladká vanilka. Nemusíte se ale bát, že by vanilka všechny ostatní éterické oleje převálcovala. Spíše dotváří celkovou podobu vůně, takže je opravdu svůdně ženská a temperamentní. Grenade mi připadá ze všech vůní nejsladší, přesto ale nejde o nějaký „bonbónek“ pro mladé slečny. Je to hodně sofistikovaná vůně a zatím jsem nenarazila na nikoho, komu by se nelíbila.

 

Jak se vám líbí nové přírodní vody od Weledy? A která z nich vás zaujala nejvíce? Musím říct, že já potřebuji všechny, abych je mohla střídat podle nálady :)

 

Krásný podzim přeje

 

Sára

 

Views – 1609

Štítky:, ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages