Greenwave's Blog

Slaměnka – malý zázrak nesmrtelnosti

Srpen 9, 2016
Posted by Greenwave

Latinský název Helichrysum má kořeny v řečtině – „helios“ – slunce a „chrystos“ – zlatý. Ale třeba v němčině znamená „Immortele“ nesmrtelná, což je podle mě výstižnější, a to nejen díky tomu, že si tato rostlinka uchovává svou zlatou barvu i dlouho po sklizni.

 

Rodina slaměnek čítá asi 600 chemotypů, které rostou v Africe, Evropě i Asii. Evropská slaměnka – Helichrysum italicum je považována za tradiční léčivou bylinku s nedocenitelnými pozitivními účinky na pokožku.

 

Slaměnka z Primavery pochází z BIO farmy rodiny Keyserlingkových na francouzské Korsice, kde se pěstuje i destiluje tradičním způsobem. Parní destilace umožňuje získat z 1 tuny čerstvých rostlin asi 1,8 Kg éterického oleje. To je důvod, proč je cena slaměnky tak vysoká (cca 15 EUR za 1 ml, ale i více).

 

Kvalitu éterického oleje ovlivňuje nejen pěstování rostlin, ale především zkušenosti destiléra. Chemické složení éterického oleje, pak zase jeho aromaterapeutické účinky.

 

Naše slaměnka obsahuje asi 50% esterů, které mají silné hydratační a regenerační účinky na pokožku. Obsažený acetát esteru Nerol je malý přírodní zázrak- posiluje mikrocirkulaci krve v drobných cévkách a tím posiluje tvorbu kolagenu. Navíc má velmi silné protizánětlivé a antioxidační účinky. Tato látka pomáhá odbourávat volné radikály, čímž přispívá ke zpomalení stárnutí pokožky. Obsahuje také látku „italidon„, která podporuje funkci lymfatického systému. Urychluje vstřebávání otoků, podlitiny i modřin.

 

Slaměnka má hřejivou kořeněnou vůni s podtóny curry, která připomíná suché horké léto v Provence. Uvolňuje mysl, zklidňuje a posiluje nestabilní psychiku.

 

Foto Primavera GmbH

Foto Primavera GmbH

 

JAK JI POUŽÍVAT:

 

Slaměnku můžete vždy použít jako první pomoc na drobné popáleniny, štípnutí, pupínky, modřiny a další problémy, ale taky si můžete připravit domácí sérum nebo masážní olej. Tady je pár tipů:

 

Pleťový olej – sérum

  • 50 ml jojobového oleje
  • 4 kapky slaměnky
  • 4 kapky vanilky

 

Protřepejte a aplikujte 2 x denně do vlhké pleti. Pokud nemáte vanilku, která trochu zmírňuje aroma slaměnky, zkuste použít 2 kapky levandule.  Nebo můžete vyzkoušet rovnou hotové Slaměnkové sérum od Wooden spoon.

 

DSC_0856

Pleťové tonikum

Slaměnkovou květovou vodu můžete použít jako účinné pleťové tonikum. Aplikuje se pod krém nebo sérum a působí proti vzniku vrásek u suché pokožce. Hodit se vám bude i jako první pomoc především při dlouhém sezení v autě nebo v kanceláři – odstraní pocit těžkých nohou a zlepší cirkulaci lymfy i krve.

 

Sport sprej

Určitě vyzkoušejte kombinaci Slaměnková voda a Třezalkový olej. Smícháte li v poměru 1:1 (50 ml+50 ml) a dobře protřepete, získáte masážní emulzi, která uvolňuje namožené svaly a zmírňuje napětí. Lze použít i na menší otoky.

 

Slaměnku najdete v našem sortimentu v těchto přípravcích:

 

PRIMAVERA Slaměnka EO 100% 1 ml

PRIMAVERA Květová voda Slaměnka 100 ml

WOODEN SPOON Slaměnkové sérum 30 ml

Co vy na to? Vyzkoušíte?

 

Krásné zlaté léto přeje

 

Denisa

Views – 2379

Štítky:,

2 thoughts on “Slaměnka – malý zázrak nesmrtelnosti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages