Greenwave's Blog

Vonná směs Lehčí učení opravdu pomáhá

Srpen 22, 2016
Posted by Greenwave

Je to teprve pár dní, co Primavera představila inovovanou řadu produktů: Lehčí učení. Její svěží vůně má povzbudit mysl a zvýšit koncentraci, takže ji ocení nejen žáci a studenti, ale kdokoliv, kdo se potřebuje při práci dlouho a intenzivně soustředit. Primavera provedla zajímavý výzkum, během kterého testovala tuto směs na místě, kde by se měly její účinky projevit nejvíce: ve škole. A jak výzkum dopadl?

 

Primavera provedla výzkum v šesti německých školách. Zahrnuty byly školy základní, střední i vysoké. Iniciátorkou tohoto projektu byla dlouholetá školní poradkyně, aromaterapeutka a přírodní léčitelka Elke Inspruckner. O výzkumu byli předem informováni rodiče, vyučující a vedení škol, samotní žáci nikoliv. Cílem výzkumu bylo zjistit, zdali má směs éterických olejů Lehčí učení vliv na koncentraci a celkové rozpoložení žáků. Tato vonná směs byla vybrána z mnoha důvodů. Společnost Primavera vyrábí čisté vonné esence a směsi éterických olejů vysoké kvality, u kterých, na rozdíl od synteticky vyráběných vůní, nehrozí riziko nesnášenlivosti a předávkování. Žáci si samozřejmě byli vědomi toho, že je prostor třídy aromatizován pomocí difuzéru, museli ho totiž každý den zprovoznit, avšak nikdo je neinformoval o účincích používané vonné směsi. Před začátkem výzkumu vyplnili žáci podrobný dotazník, ve kterém hodnotili celkovou atmosféru ve třídě a také svou schopnost soustředění.

38810741_1891590377550759_6660453798793707520_o

Foto copyright Primavera GmbH

 

A jaké jsou výsledky dlouhodobého výzkumu? Žáci tříd, kde bylo ovzduší decentně aromatizováno, se lépe soustředili na výuku a navíc tak často nedocházelo ke konfliktním situacím. Také se snížila nemocnost, což ovlivnilo počet zameškaných hodin. U dotazovaných žáků se znásobila doba, po kterou jsou schopni sledovat výuku z 18 na více než 40 procent! Také vyučující zhodnotili tento voňavý projekt jako uvolňující, s příznivým vlivem jak na schopnost učení se, tak i na koncentraci na vyučování. Výsledky byly tak pozitivní, že vedení několika škol požádalo o prodloužení projektu.

 

39113414_1900148713361592_3724229707877580800_n

Foto copyright Primavera GmbH

 

Jak je možné, že je směs éterických olejů tak účinná? Díky dlouholetým zkušenostem s aromaterapií lidé z Primavery přesně vědí, jak oleje namíchat tak, aby byl jejich efekt co největší. Směs Lehčí učení obsahuje éterické oleje z citronu, grapefruitu a pomeranče v té nejvyšší kvalitě. Citronový olej podporuje koncentraci a schopnost jasného myšlení, grapefruit stimuluje tvorbu hormonu štěstí, odstraňuje napětí a podrážděnost a pomeranč zlepšuje náladu a velmi účinně bojuje proti nervozitě a strachu. Díky kombinaci těchto tří olejů vzniká jedinečně povzbudivá směs, která člověka příjemně naladí na tu správnou vlnu soustředění.

 

Lehčí učení stůl taštička

 

 

 

Odborníci jsou navíc toho názoru, že pravidelná aromatizace prostoru kvalitními éterickými oleji snižuje výskyt bakterií a virů, což dokazuje i zmíněný výzkum. Používání vonných směsí opravdových éterických olejů, nikoliv jejich náhražek, je proto zejména ve školách a školkách velmi smysluplné. Rodičům doporučujeme apelovat na vedení škol. Děti se budou lépe soustředit, učení jim půjde snáze a učitelé budou spokojenější :) .

 

Směs Lehčí učení si můžete pořídit v několika variantách:

* Směs éterických olejů pro aromalapy a difuzéry

* Airspray Lehčí učení

* Roll on pro aplikaci přímo na pokožku, který můžete mít vždy po ruce

 

A co vy a éterické oleje? Máte s jejich účinky dobrou zkušenost?

 

Krásný podzim přejí

 

Sára a Denisa

Views – 1690

Štítky:,

2 thoughts on “Vonná směs Lehčí učení opravdu pomáhá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages