Greenwave's Blog

Začněte rok Zeleným restartem!

Leden 21, 2017
Posted by Greenwave

Mnozí z nás začátek nového roku vnímají jako jakýsi přechodový rituál do další životní etapy. Proto si dáváme různá předsevzetí, nebo se alespoň snažíme dělat věci jinak, lépe, s čerstvou dávkou motivace. My v Greenwave začátek roku 2017 vnímáme jako Zelený restart. Následujících pár týdnů se tedy můžete těšit na spoustu tipů, jak takový restart spustit i ve svém životě.

 

Právě období, které následuje po Vánocích a novoročních oslavách, je ideální pro očistu organismu i mysli. Ze všech stran se na vás začíná valit, že byste měli detoxivoat ostošest, abyste tělu ulevili od škodlivin, kterými jste ho během svátků zatížili. My v tomto ohledu nejsme tak dogmatičtí. Z vlastních zkušeností víme, že přehnaná detoxikace může tělu dát spíše pořádně zabrat a užitku z ní nakonec příliš nemáme. Proto volíme šetrnější varianty a řídíme se pravidlem VŠEHO S MÍROU a HLAVNĚ, ABYCHOM SE CÍTILI DOBŘE.

 

Místo několikadenního půstu proto raději volíme odlehčený víkend plný zdravých zeleninových a ovocných šťáv a smoothies. Tipy, jak si takový odlehčený víkend naplánovat, najdete brzy v dalším článku, takže se do toho budete moci pustit s námi :-) . A abyste věděli, jak takový víkend zvládnout co nejlépe, sledujte příští víkend 30.-31.1. náš Facebook. V průběhu celého víkendu budeme přidávat příspěvky, které vás krok po kroku provedou celým odlehčeným víkendem.

 

Místo přehnaného čištění volíme spíše přípravky, které podporují trávení a funkce orgánů a hlavně posilují imunitní systém. Ze všech koutů na nás vyskakují zprávy o chřipkové epidemii, proto je důležité místo přehnaného detoxu posilovat právě imunitu. Do jídelníčku tedy zařazujeme zelené potraviny s mírou a tak, aby nám spíše dodaly potřebné živiny, podpořily trávení a zmírnily případné záněty. Zároveň nekonzumujeme mléčné výrobky, ty totiž silně ochlazují a blokují vstřebávání železa, čímž snižují i  prospěšnost zelených potravin.

 

Zelený restart blog

 

Velice dobře také víme, jak dokáže tělo povzbudit správně zvolená aromaterapie. Proto jsme do Zeleného restartu zařadili i několik éterických olejů Primavera, které pročistí vzduch od bacilů, zvednou vám náladu a posílí imunitu. Jsou jimi například ravintsara, citrón nebo tymián na podporu dýchacích cest

 

A samozřejmě myslíme i na kosmetické přípravky, které vám pomohou vkročit do roku 2017 s pořádnou porcí svěžesti a lehkosti. Proto jsme pro vás o 20% zlevnili Sprchový peeling a Masážní olej s mátou a cypřiší Primavera. A využít můžete i akční nabídku na březovou řadu Weleda: k nákupu Březové šťávy nebo velkého Březového oleje získáte zdarma Březový peeling!

 

Na závěr ještě dodáme, že je důležité dodržovat pět zásad, díky kterým se budete cítit lépe:

Více odpočinku
Více tekutin
Dostatek pohybu
Méně cukru (nebo nejlépe žádný)
Méně nezdravých tuků

 

Když se na tyto zásady zaměříte nejen za začátku roku, ale budete se jimi řídit dlouhodobě, uvidíte, že budete mít více energie, budete zdravější a spokojenější.

 

Tak co, půjdete do Zeleného restartu s námi? :-)

 

Zimu plnou energie přejí

Sára a Denisa

Views – 868

Štítky:,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages