Co dopřát pleti navíc?
Pokožku jsme v létě zrovna nešetřili. Opalování, horký vzduch, často i bazénová chlorovaná voda – to vše mohlo způsobit, že naše pleť vypadá na sklonku léta unaveně. Jak ji co nejúčinněji a zároveň co nejšetrněji vzpružit ještě před tím, než přijdou chladné zimní dny?
Masky
Není nad to si o víkendu nebo během volného dne udělat domácí lázně. Vlasy povzbudíme vlasovým zábalem, nohy zase koupelí ve škopku s mořskou solí a éterickými oleji. A co náš obličej? Pokud máte spíše suchou až citlivou pleť, dodejte jí potřebnou výživu. Ideální jsou hutné masky plné prospěšných olejů a másel. Pečující masku si můžete snadno vyrobit i z domácích ingrediencí. Skvělá je například maska z avokáda: jednu polovinu plodu rozmačkáme na jemnou kaši, naneseme na obličej a necháme půl hodinky působit; druhou polovinu můžeme sníst Pleť je po umytí krásně jemná a hydratovaná. Pokud chcete sáhnout spíše po hotovém produktu, na suchou pleť se skvěle hodí například Měsíčková hydratační maska JMO, která pleť nejen důkladně vyživí, ale díky obsahu měsíčku i zklidní. Dobře vám poslouží i masky s obsahem růžového oleje a růžové vody: Růžová maska Dr. Hasuchka nebo Antioxidační maska s růži a granátovým jablkem od Primavery. Pokud vás trápí spíše smíšená až mastná pleť, je nejlepší si před čistící maskou udělat desetiminutovou napařovací lázeň. Do horké vody můžete přidat klidně i hrst čerstvě natrhaných nebo šušených bylinek. Na mastnou pleť se hodí šalvěj, ale i levandule nebo kopřiva. Nebo si můžete pořídit Napařovací lázeň Dr. Hauschka, která je k napařování obličeje precizně namíchaná. Napařování otevře zanesené póry a následná čistící maska z nich tak snáze vytáhne nečistoty. Po napařování je ideální aplikovat jílovou masku. Můžete použít i čistou lávovou zem, ze které si umícháte kašičku a tu pak nanesete na obličej. Jíly se nesmí míchat kovovou lžící, protože pak hůře přitahují nečistoty.
Jemné peelingy
Pravidelný peeling může pokožce opravdu prospět. Odstraňuje odumřelé kožní buňky, které by jinak mohly znečistit póry a způsobit tak další nepříjemnosti. Jemný peeling navíc rozproudí tok lymfy, takže se pokožka dokáže sama lépe čistit, je pružnější a svěžejší. S peelingy by se to ale nemělo přehánět a musejí být opravdu jemné, aby pleť nepodráždily. Některé konvenční peelingy obsahují plastové kuličky, které na pokožce vytvoří drobné ranky, takže je potom náchylnější k různým zánětům. Přírodní peelingy obsahují většinou kuličky z jojobového vosku a různé rostlinné pudry a prášky, které šetrně čistí pleť a navíc ji ještě vyživují a ozdravují. Vynikající je Exfoliační mléko s jojobou a ženšenem JMO. Obsažený ženšen totiž podporuje cirkulaci krve a pomáhá odplavovat toxiny z pokožky. Obzvláště jemné je Peelingové mléko s růží a granátovým jablkem od Primavary, které krásně vyčistí pleť a zanechá ji příjemně hebkou a svěží. Na problematickou pleť se nejlépe hodí Vyrovnávající čistící peeling od Primavery s obsahem zeleného jílu a prášku z hroznových semínek, který šetrně odstraní všechny nečistoty.
Séra
Séra jsou koncentrované přípravky, které jsou navíc namíchány tak, aby byly maximálně účinné a dodaly pleti co nejvíc živin a energie. Séra je ideální používat večer, jelikož v noci má pokožka nejvíc prostoru na regeneraci a sérum jí v tom ještě trochu pomůže. Séra mohou být olejová, krémová či gelová. Na suchou pleť báječně účinkuje Hydratační kúra Neroli Cassis, která je v olejových ampulkách. Ty se aplikují na celý obličej, krk a dekolt každý večer do vlhké pokožky. Pokud ale preferujete spíše gelová séra, určitě vám bude vyhovovat Hydratační sérum Neroli Cassis a na zralou pleť Intenzivní sérum s růží a granátovým jablkem od Primavery. Před zimou pleť skvěle posílí i Sérum s vitaminem C JMO, které se hodí především pro zralou pleť. Jako sérum se dá použít i čistý rostlinný olej, obzvlášť pokud nejste na jejich používání zvyklí. Do chladných dnů se nejlépe hodí například olej pupalkový, šípkový nebo arganový.
Mějte se krásně!
Sára
Views – 2024