Greenwave's Blog

Jarní vůně, aromadifuzéry, lampy a aromakameny

Březen 16, 2019
Posted by Greenwave

Nic se sice nevyrovná vůni vzduchu po jarním dešti, nebo tomu, když si lehnete do trávy na alpské louce, kde to voní jako v krabičce čaje, ale Primavera má mnoho svěžích éterických olejů a směsí, které vám zlepší náladu.

 

Happy Mind

 

My jsme doma uklidili a pořádně si zavoněli. Čím?

 

Když budu vybírat ze směsí Primavera, budou jarní a skutečně nejvíc svěží následující 3.

 

FAHR FIT (Jeď v pohodě) , který voní citrónově bylinkově, protože obsahuje Lemongrass, Grepfruit a Jedli Douglasovu. Ten mám neustále v autě, protoženeuvěřitelně pomáhá proti únavě.

 

HAPPY MINDsměs Limety, Grapefruitu a Geránia. Ten máme doma, nádherně voní v difuzéru i v lampě. Sladce ovocně s trochou růže v ocasu vůně. Vše se krásně mísí, vůbec nepoznáte, kde končí citrusy a začínají květy…

 

Aromalampa Primavera

 

A nakonec CLEAN AIRsměs Myrty, Marocké máty a Lemongrass. Voní čerstvě, a díky mátě odstraňuje nepříjemné pachy, třeba z kuchyně. Dokonalou synergii oceníte i v Airspreji, který můžete použít kdykoliv potřebujete vylepšit vzduch kolem sebe, ať už v práci nebo doma. Zejména ho oceníte ve chvíli, kdy vám na dveře zaklepe nečekaná návštěva :)

 

DSC_0683

 

Použít samozřejmě můžete i jednotlivé čisté éterické oleje. A také si je můžete sami namíchat.

 

Úplně jednoduchá práce bude citrusy: Pomerančem, Citrónem, Mandarinkou, Grapefruitem, nebo s již zmíněnou citrónovou trávou – Lemongrass. Míchat je můžete s Mátou, jehličnany, nebo květinovými nótami. Nemíchejte pro začátek víc, než 2 -3 oleje. Raději si vytvořenou směs první vyzkoušejte na papírek, a po té teprve použijte. Uvidíte, že je to zábava, která rozvíjí a zlepšuje čich. Klidně zapojte i větší děti. Jak vidíte, u nás zepaojil i pes, směs Happy Mind totálně miluje :)

 

Lemongrass spray

 

Doma používáme jak aromadifuzéry, tak aromalampy. Ty naše od Primavery jsou vyrobeny ručně z kameniny. A jsou polité EKO glazurou bez obsahu těžkých kovů. Nejsou z Číny, ale z Portugalska. Navíc mají velkou výhodu v tom, že se v nich oleje nepřepalují (to platí do doby, než se odpaří voda, takže to samozřejmě musíte trochu hlídat).

 

Protože se zahřívají jen na max.59°C, olej příjemně voní, a neztrácí svoje kouzlo.

 

Všude tam, kde nemůžete použít aroma difuzér ani lampu, používám různé aroma kameny. Olej se z nich odpařuje pomalu a klidně i celý den. Nejvíc voní, když ho položíte na topení, ale já ho mám třeba na WC a ve skříni. Super využití najde i v šatně nebo v botníku (tam klidně přitvrďte a kápněte Cedr nebo jinou dřevinu, případně namíchejte Cedr s Pomerančem). Olej prostě jen občas přikápnete, a to je vše.

 

DSC_0707

 

 

DSC_0709

 

Tento konkrétní aroma kámen má navíc přidanou hodnotu v tom, že byl vyroben v Chráněné dílně Eliáš, kde zaměstnávají handicapované dospělé. Rády tyhle kamarády aspoň trochu podpoříme, a tak je prodáváme už skoro 10let.

 

 

DSC_0714

 

Dražší, ale čím dál tím oblíbenějším řešením,  jsou elektrické aromadifuzéry. My prodáváme hned 3 tipy: sonické – s ultrazvukovým chipem a difúzí vodní mlhy, ventilační a zahřívací.

 

Pro větší prostory jsou jednoznačě nejlepším řešením sonické aromadifuzéry. Pracují tak, že mikročip dělí vodu a molekuly éterického oleje na menší částice a tak vzniká voňavá studená mlha. Jsou příjemné, když máte doma suchý vzduch, a také pomáhají vzduch jonizovat. Oceníte je při cvičení, i když jste nemocní.

 

Mají však nevýhodu v tom, že jakoby rozbíjí vůni. Éterický olej bude v lahvičce vždy vonět lépe než z mlhového difuzéru. Nicméně i tak je jeho používání velmi příjemné a pozitivně ovlivňuje všechny smysly.

 

Na obrázku je náš nový přírůstek FEEL HAPPY.

 

Feel Happy 1

Feel Happy 4 Yoga

 

Pokud máte citlivý nosík, a také si rádi užíváte dokonalé vůně. Vyzkoušejte elektrický aromakámen SIMPLY SILENT.

 

Je naprosto tichý a pro difúzy a uvolňování vůně používá pouze teplotu, a to do 49°C. Je to dokonalé a vůně se nemění! Mandarinková eo. z něj voní jako čerstvě oloupaná mandarinka :) Sice nestačí na velké prostory, ale v ložnici nebo napracovním stole vám bude dělat obrovskou radost !

 

Je krásně podsvícený a k provonění místnosti stačí asi 3-5 kapek eo, nepotřebujete žádnou vodu. Je zcela bezpečný a hodí se do dětských pokojů.

 

Primavera Simply Silent 1

 

DSC_0905

 

SimplySilent6

 

 

Jak to máte s jarními vůněmi? Máte nějakou oblíbenou?

Hezké jaro plné vůní a slunce

 

přeje

Denisa

Views – 971

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages