Greenwave's Blog

5 největších omylů a mýtů přírodní péče

Leden 19, 2020
Posted by Greenwave

Když jsme začala používat přírodní kosmetiku, dělala jsem spoustu chyb. K péči, která mi dokonale vyhovuje, jsem se propracovávala opravdu dlouho.

 

Informací bylo strašně málo a byl to v podstatě pravěk tohoto oboru – alespoň tedy v české kotlině. Vy si tuhle celkem trnitou cestu můžete ušetřit. A my vám v tom rády pomůžeme. Stačí dodržovat jednoduchá pravidla a vyvarovat se těch nejhorších chyb.

 

Tady je pár opravdu TOP mýtů a omylů se kterými se denně setkáváme v obchodě. Můžete mít jiný názor, a klidně mi ho napište :)

 

1. PO OLEJI JE MÁ PLEŤ MASTNÁ

Kvalitní a za studena lisovaný rostlinný olej se do pokožky snadno a beze zbytku vpije, pokud je mokrá. Možná děláte chybu a olej používáte na sucho bez zvlhčování.

 

Zkuste to jinak, a ověřte si, jestli je váš pleťový olej vhodný pro vaši pokožku. Také záleží na tom, aby byl nerafinovaný (to znamená tepelně zpracovaný). To samé platí i o olejích tělových. Vitamíny obsažené v nich dokáže pleť skvěle využít, a navíc bude pěkně dýchat. Zejména v létě se pod olejem nebudete potit!

 

2. OLEJ HYDRATUJE

Olej ani mast, dokonce ani super kvalitní balzám z nejlepších za studena lisovaných olejů, NEHYDRATUJE! Může vyživovat, může regenerovat, může pečovat a může zlepšit stav hydratace pokožky, ale vodu neobsahuje a dodat ji tedy nemůže.

 

Oleje se proto musí používat na vlhko (přesně řečeno na mokro). Jen tak totiž vytvoří emulzi, kterou pleť vypije. Pokud pod olej použijete hydratační gel s kyselinou hyaluronovou, aloe vera, slézem apod., míru hydratace tím velmi významně zvýšíte. Tato péče je ideální pro mladou pleť, smíšenou pleť, mastnou, aknózní nebo pleť nenáročnou. Samozřejmě záleží na výběru olejů, jejich kvalitě a čerstvosti.

 

V případě, že na přírodku přecházíte, bude vám pouhá olejová péče vyhovovat a budete mít pocit, že jste objevili Ameriku.

 

Nevýhodou je, že časem to pleti stačit nebude a budete potřebovat emulzní přípravek, který bude pleť více chránit před vysušováním zvenku. Ideální je vrstvit, takže své oblíbené rutiny s olejem se nemusíte vzdávat! Jen ho budete aplikovat jako první krok a noční péči. Druhým krokem by měl být krém s obsahem vody. Někteří výrobci už na to také přicházejí a začínají se vyrábět tzv. OO krémy (Over Oil). Ten od Jane Scrivner je třeba naprosto skvělý a určitě se ho dočkáte i u nás. Nicméně můžete v podstatě použít jakýkoliv krém, který je pro vás vhodný.

 

3. V ZIMĚ NEMOHU POUŽÍVAT HYDRATAČNÍ KRÉM

Tento mýtus je nešvar, který do přírodní péče krok po kroku přešel z trhu chemické kosmetiky. V zimě potřebuje vaše pleť hydratovat stejně jako v létě.

 

Žádná voda vám v pleti nezamrzne! Už proto, že přírodní krém jí nikdy neobsahuje tolik, jako ten syntetický. Voda je dokonale spojená s oleji a másly v emulzi, která hydratuje a taky chrání pleť zvenku. Do mrazu samozřejmě platí, že vybíráme krémy, které mají nižší obsah vody a třeba je i překrýváme další vrstvičkou bezvodého balzámu, ale hydratace se rozhodně nevzdáváme. Večer můžete dohnat hydrataci maskou nebo třeba novými Hyaluronovými ampulemi BOOST Mádara. Vše je dovoleno!

 

4. ODLIČUJI SE MÝDLEM. TO STAČÍ.

Tohle je takový zvláštní problém. V zásadě platí, že mýdlo je alkalické a stejně jako gely může dost vysušovat. Ale nejvíc záleží na jeho PH. Máme tu i pleťová mýdla a například ty od Petry z Indívo jsou velmi oblíbená. Platí jedna zásada: nikdy neodličujte jenom mýdlem, a už vůbec ne oči.

 

Mýdlo také nepoužívejte každý den. Pokud trpíte suchostí a pnutím po umytí mýdlem, okamžitě změňte rutinu. Mastnějšímu tipu může dělat dobře, ale nepoužívala bych ho denně a pleť bych po mytí dobře ošetřila sérem a olejem, případně ultra lehkým krémem.

 

5. PÉČI KUPUJI PŘÍRODNÍ, ALE MALOVÁTKY Z DROGÉRKY NIC NEZKAZÍM

Velký mýtuS! Většina make-upů z drogerie obsahuje silikony a další nepěkné látky, které se těžko odstraňují přírodními přípravky. Bez micelárky je nerozpustíte. Pravděpodobně budete mít ucpané póry a pleť nebude spokojená. Pak ani nejlepší přírodní péče nepřinese efekt, který si představujete!

 

Vyměňte alespoň tekutý make-up a pudr, uvidíte, že se časem pleť úplně promění. Zmizí pupínky, projasní se a bude vypadat extra zdravě. To vám povypráví Natálka i Maruška. Obě tímto procesem prošly a nedají dopustit na CC tónovací krém s hyaluronem MÁDARA, který jim změnil pleť.

 

Možná jsou i další otázky, které vás trápí. Napsat je můžete do zpráv na Instagramu, určitě ráda odpovím. Nebo se zeptejte přímo v obchodě, holky vám také rády poradí.

 

Hezký leden přeje

Denisa

Views – 2116

Štítky:, ,

2 thoughts on “5 největších omylů a mýtů přírodní péče

 • Michaela napsal:

  Dobrý den, v článku píšete, že se má olej použít první krok a až poté nanést hydratační krém. V jiných několika návodech radili opak.Jaký postup je tedy správně?
  Děkuji, s pozdravem Michaela

  • Greenwave napsal:

   Dobrý den, obě cesty jsou správně. V případě, že chcete vyživit a hydratovat, použijte naši osvědčenou metodu. V případě, že chcete, aby olej chránil, například v zimním období, dejte ho přes krém, ale budete se trošku lesknout. Hezkýá den

   Denisa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages