Greenwave's Blog

4 mýty, které vám možná brání začít barvit vlasy přírodní cestou

Březen 12, 2019
Posted by Greenwave

Spousta žen má z barvení hennou obavy, které jsou založeny na mýtech a předsudcích. I já jsem je měla dlouho. Na úvod je potřeba říct, že rostlinné barvy už nejsou jen „henna“ – čistá lawsonia inermis, která chytá rudě.

 

Přírodní barva se dnes rovná rostlinná barva, což znamená, že je vyrobená ze směsi bylin a henny, někdy i bez henny, a to záleží na odstínu. Výrobci přírodních barev se předhánějí ve vývoji odstínů a novinkou v přírodních barvách jsou úplně studené odstíny a odstíny barev pro blondýnky.

 

Toto jsme si dříve vůbec neuměly představit.

 

Na přírodních barvách je úžasné několik věcí: především nepotřebujete kadeřnici, můžete experimentovat, neničíte si vlasy ani pokožku, vlasy vám rychleji rostou a jsou opravdu kvalitní.

 

4 NEJVĚTŠÍ OMYLY a MÝTY

 

 

stefan-stefancik-120247-unsplash(1)

 

1. VÝBĚR BARVY – všechny jdou do červena

Pokud začínáte, nebo se teprve chystáte začít, je důležité si dobře zvolit barvu, a pak se vám nemůže nic stát. Přírodní barva nedokáže vlasy zesvětlit – to je základní pravidlo, kterého se musíte držet. Pokud jste bruneta, je to jednodušší. Můžete si vybrat z mnoha odstínů. Vždy volte barvu o 1-2 odstíny tmavší, ne víc. Pokud máte vlasy popelavé, nikdy nebarvěte černou, spíše volte středně až tmavě hnědé odstíny. Případně i červené, ty barví samozřejmě nejlépe i šediny. Takže pokud máte vlasy prošedivělé, určitě buď barvěte červenou a pak hnědou přebarvěte, nebo si nechte poradit v obchodě, jak barvu namíchat. Obecně platí, že hnědorezavé odstíny obarví šediny nejlépe, protože obsahují větší podíl čisté henny.

 

Barvy studené obsahují více indiga, které bohužel šediny neobarví.

 

Blondýnky to mají složitější. Rostlinnou barvou nemůžete dosáhnout odbarvení. Ale pokud budete používat barvy pro blond vlasy s kombinací odvaru z heřmánku nebo citrónu, můžete vlasy jemně prosvětlit, nebo alespoň neztmavit. Dostanou zlatý nádech a zdravý lesk. Nikdy nebarvěte vlasy po odbarvení. Vlasy po odbarvení peroxidem, můžete přírodní barvou barvit teprve po 6 týdnech. Jen tak, je to bezpečné, a můžeme vám zaručit, že vlasy nepůjdou do oranžova nebo do zelena.

Nikdy se nasnažte obarvit blond vlasy (přírodní i barvené) tmavým odstínem nebo černou barvou, či čistým Indigem!!!! Opravdu to vypadá příšerně. Volte barvy od blond, zlatých až po světle hnědé.

 

2. POSTUP je složitý

Samotný postup není nijak náročný. Chce to ale určitě dbát na několika zásad.

 

Hlavně vždy použijte rukavice a kolem hranice vlasů naneste trochu krému nebo čistícího mléka, ať si neobarvíte pokožku. Zejména červený odstín ORANGE od VOONO to dokáže skvěle, mám s tím své zkušenosti. :-)

 

Hennu dejte do misky a zalijte vodou teplou podle návodu. Pozor!!! Teplota je velmi důležitá. Čím více bude voda horká, tím více vám půjde barva do červena, protože budete aktivovat barvící složky obsažené v henně!

 

Takže jukněte do návodu a pro začátek si pořiďte teploměr. Pokud chcete, aby vám barva chytla opravdu podle vašich představ, bez teploměru se neobejdete.

 

Barvící směs nanášejte od kořínků vlasů štětcem a zezadu, kam si nevidíte, tam ji klidně napatlejte rukama. Pak hlavu celou promasírujte, nandejte igelitovou čepici a celé to přefoukněte teplým fénem. Nakonec zabalte do starého ručníku, ať se vám teplo drží.

 

3. DOBA BARVENÍ je dlouhá

To je také hrozný mýtus.

 

Spousta z vás má zbytečně pocit, že barva musí být na hlavě hodiny. To již dnes vůbec neplatí. Rostlinné barvy Khadi i VOONO jsou dostatečně kvalitní, a tak do 1 hodiny působení budete mít hlavu krásně obarvenou. Když spěcháte, stačí i 45 minut.

 

 

4. HENA MI ZNIČÍ VLASY

Rozhodně ne. Henna, ani rostlinná barva, vám vlasy opravdu nezničí. Spíše naopak. Obsahuje tolik vyživujících bylin a složek, že vám vlasy zhoustnou a přestanou padat.

 

Je pravda, že čistá henna trochu vysušuje, ale nikdy ne tolik, jako to umí barva chemická. Pokud si potřebujete vlasy barvit, vždycky bude rostlinná barva šetrnější než ta chemická.

 

A to nejen pro vaše vlasy, ale i pro přírodu. Přemýšlejte o tom, jaká svinstva se pravidelně splachují do vody, v kadeřnických salonech i několikrát denně. Zejména, pokud si vlasy necháváte odbarvovat. A přírodní barvy se navíc netestují na zvířatech! Toto je i důvod, proč prodáváme pouze barvy od Khádí a VOONO. Objednat klidně můžeme i super eko barvy Logona. Jiné 100% čisté, jsme zatím nenašly. Vždycky v nic něco je :( .

 

Pokud máte vlasy mastnější, rostlinné vlasy vám je vylepší. Pokud máte vlasy suché, je třeba, tak jako u jiných barev, používat speciální výživné přípravky.

 

Doporučujeme značky John Masters Organics a Khadi – obě počítají s tím, že se barvíte, a proto obsahují dostatek hydratačních a pěstících složek ve formě olejů a  rostlinných proteinů.

 

Přírodní

 

Na závěr vám prozradím, co používám já.

 

Barvy střídám, mám ráda Khadi i české VOONO. Teď momentálně barvím 30 % MEDIUM BROWN, 70 % ORANGE od VOONO. Vše smíchám v suchém stavu v misce a zaliju vodou (cca o 59°C).

 

Barva je sytá červenohnědá a nádherně lesklá. Když přidáte více hnědé, výsledný odstín bude tmavší a studenější. Perfektní je, že barva 100% kryje šediny a navíc nemáte jiný odstín u hlavy a jiný na konečcích. Podle mě je o mnoho lepší než ta, kterou mi kdy vytvořila kadeřnice.

 

Ošetřuji šampónem JMO se Zinkem a Šalvějí, kondicionérem JMO s Avokádem a Levandulí pro suché vlasy a před foukáním bezoplachovým kondicionérem s Okurkou od Hands on Veggies.

 

A jak to máte s barvením vy?

Krásné jaro přeje

Denisa

 

Views – 1121

2 thoughts on “4 mýty, které vám možná brání začít barvit vlasy přírodní cestou

  • Ann napsal:

    Pravděpodobně další mýtus, ale často se říká, že mezi chemickým barvením a hennou má být několik měsíců. Protože henna prý chemicky reaguje a změní barvu.

    Jak to doopravdy je? Díky.

    • Greenwave napsal:

      Dpbrý den, v tomhle případě to úplný mýtus není. Opravdu se doporučuje počkat od chemického barvení alespoň 5 týdnů, aby nedošlo k reakci henny s chemickou barvou. Stává se to zejména u blondýnek. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages