Greenwave's Blog

Jak se nadobro zbavit lupů

Leden 11, 2016
Posted by Greenwave

Zdravá vlasová pokožka je základ krásných vlasů. Pokud vás trápí problémy s lupy a svěděním pokožky hlavy, nejspíše se to brzy odrazí i na celkovém vzhledu vaší hřívy. Chcete se těchto nepříjemností zbavit jednou provždy? Porozhlédněte se po přípravcích s obsahem nimby.

 

Nimba se hojně využívá v ajurvédské medicíně, jelikož Indové dobře znají široké spektrum využití jejích léčivých účinků. Za ty vděčí zejména těmto látkám: nimbin, nimbidin, azadirachtin, nimbidol, quercetin a další. Díky nim má silné antibakteriální, antivirové, antioxidační i antiparazitické účinky (a výčet anti- by mohl ještě pokračovat). Výrazně podporuje imunitní systém, bojuje proti kvasinkovým infekcím, přípravky s nimbou se využívají i při léčbě akné či pigmentových skvrn. Skvěle se osvědčila při léčbě ekzémů, lupenky a kožních plísní. A právě to nás dostává k využití nimby při péči o vlasovou pokožku.

 

Vlasové přípravky s obsahem nimby či nimbového oleje čistí vlasovou pokožku, ozdravují ji a zmírňují nepříjemné svědění. Právě nepříjemné svědění jen znásobuje šupinatění pokožky, protože málokdo odolá nutkání podrbat se. Nimba pomáhá i proti zvýšené produkci mazových žláz, takže se dá využít i při léčbě takzvaných mastných lupů. A její antiparazitické účinky vám poslouží v případě, když ve školce či škole vypukne epidemie vší. Díky širokému záběru této úžasné rostliny se ani nemusíte pídit po původu vašich problémů s vlasovou pokožkou. Ať už je jejich původ jakýkoliv, nimba vám s velkou pravděpodobností pomůže.

 

Nejlepší je nakombinovat více přípravků s obsahem nimbového extraktu či nimbového oleje. Důležitý je samozřejmě šampon – mně se báječně osvědčil Nimbový šampon Khadi. Má příjemnou osvěžující vůni a kromě nimby obsahuje další ajurvédské byliny, které zklidňují podrážděnou vlasovou pokožku. Šampon ale na vlasové pokožce neulpí dostatečně dlouhou dobu, takže je potřeba sáhnout i po nějaké vlasové kúře. Velmi účinná je Nimbová vlasová kúra Dr. Hauschka, která se vtírá do vlhké pokožky a vlhkých vlasů a nechá se působit alespoň třicet minut.

 

Jako doplněk bych doporučila i Nimbovou vlasovou vodu, kterou můžete do vlasů vtírat dle potřeby. Oba přípravky obsahují posilující směs bylinných extraktů a éterických olejů, které zlepšují stav vlasové pokožky. Uvidíte, že po svědění a lupech nebudou po nějaké době ani stopy :-) .

 

Mějte se krásně

 

Sára

 

Views – 2553

Štítky:,

2 thoughts on “Jak se nadobro zbavit lupů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages