Greenwave's Blog

Jak se zbavit akné jednou provždy?

Květen 14, 2017
Posted by Greenwave

Akné v dnešní době netrápí bohužel jen náctileté slečny, ale často se s ním potýkají i dospělé ženy. Důvody mohou být různé, ale pokud se chcete akné a problematické pleti zbavit jednou provždy, musíte se řídit hlavně faktem, že samotná kosmetika, ať už sebelépe zvolená, vás nezachrání.

 

Před nedávnem k nám do obchodu přišla paní, které mohlo být kolem třiceti. Stěžovala si, že má již dlouho problémy s akné a že už na to dávno nemá věk. Problém jsem si uvědomila ve chvíli, kdy pronesla větu: „Potřebuji nějaké rychlé řešení. Nějakou tyčinku, kterou použiji lokálně a akné mě rychle zbaví. Nemám čas na čištění několika přípravky a nechci se ani ničím patlat.“ Paní jsme se sice snažily nějak poradit, ale bohužel si nedala říct a nakonec odešla jen s tou hojivou tyčinkou. Je mi ale naprosto jasné, že tyčinka jí jejího problému rozhodně nezbaví a pokud chce s akné a problematickou pletí zatočit, bude se o sebe muset začít více starat.

 

Akné se totiž na pokožce objevuje zejména z toho důvodu, že nastal nějaký problém „uvnitř“ našeho těla. Může jít o hormonální nerovnováhu, o reakci na potraviny, které běžně konzumujeme, stav naší pleti může zhoršit i dlouhodobý stres, ale poukazovat může i na oslabená játra či nějaký problém ve střevech. Právě i takový zvláštní přístup k sobě samé „nemám na sebe čas, nechci se každý den zabývat zdlouhavým čištěním pleti“ je prostě špatně. Pokud k sobě člověk takto přistupuje, nemůže se pak divit, že jeho pokožka vypadá nezdravě. A u kůže to samozřejmě nekončí.

 

A co teda dělat pro to, aby akné zmizelo jednou provždy?

 

ZAMYSLETE SE NAD SVÝM JÍDELNÍČKEM

Sice se to v poslední době omílá pořád dokola, ale přesto mi přijde, že to spousta lidí nechápe. Pokud bude vaše každodenní strava obsahovat příliš cukrů, příliš nezdravých tuků, smaženého jídla, mléčných výrobků a příliš lepku, stav vaší pokožky se určitě nezlepší. Často se stává, že akné úplně zmizí po vysazení lepku nebo mléčných výrobků. Můžete to alespoň zkusit a uvidíte, jestli nastane nějaká změna. Významně může přispět také omezení konzumace cukru. Důležité je dbát na pravidelnou stravu, která je co nejméně průmyslově zpracovaná. Jezte hodně zeleniny, občas si dejte nějaké to smoothie, zpestřete si jídelníček oříšky, semínky a zdravými oleji, zařaďte do něj nějaké zelené potraviny, například chlorellu nebo spirulinu. A hlavně hodně PIJTE – čistou vodu. Pořádný pitný režim dokáže dělat opravdové zázraky.

 

akné zdravá strava

 

SROVNEJTE HORMONY DO LATĚ

Hormonální výkyvy se neobjevují jen v pubertě a v období klimakteria. Žijeme v době hormonální antikoncepce a velký problém s hormony nastává zejména po jejím vysazení. Zažila jsem to já, zažila to spousta mých kamarádek a je to vážně děs. Různé hormonální výkyvy může způsobit i stres nebo opět – špatné stravování. Musíme si hlídat všechny potřebné mikroživiny. Jedině tak totiž náš organismus šlape jako hodinky. A jak řešit hormonální výkyvy přírodní cestou? Existuje spousta bylinných preparátů s obsahem rostlinných fytohormonů. Ty fungují na takovém principu, že když je například estrogenu nedostatek, doplní ho, ale když je ho moc, pomohou ho tělu regulovat. Mně i mým známým se osvědčil zejména Gynex, který doporučují i osvícení gynekologové a gynekoložky. Na ženskou hormonální rovnováhu má blahodárně účinky i pupalkový olej, ale zkusit můžete i kontryhelový čaj. Velmi oblíbená a účinná je i hormonální jóga.

 

ZKUSTE LYMFATICKÉ MASÁŽE

Možná by vás to nenapadlo, ale kvalitně provedená a pravidelná lymfodrenáž, tedy velmi jemná masáž lymfatického systému, může udělat s vaší pletí hotové divy. Rozhodně ale nechoďte k nějakému laikovi a najděte si opravdového odborníka. Stimulace lymfy musí být prováděna opravdu precizně a velmi jemně. Lymfu najdeme přímo v podkoží a někdy se může stát, že neproudí tak, jak by měla. Často to způsobuje špatná strava či nedostatek pohybu, ale příčiny mohou být i jiné. Když se tok lymfy „zpomalí“, může se objevit mnoho problémů, a akné je jedním z nich. Možná si při zkoumání svých problematických oblastí všimnete, že akné se objevuje jen na určitých místech – na okraji čela, na spáncích, spíše po stranách obličeje, na krku či ve vrchní části zad. Právě to jsou místa, kde lymfa protéká a kde se její špatná cirkulace může projevit zvýšenou zánětlivostí. Jemnou stimulaci lymfy si můžete dopřát i v našem kosmetickém studiu. Masáž se provádí nahřátými růženínovými kuličkami a pleť po ní jen září.

 

A SAMOZŘEJMĚ VYBERTE SPRÁVNOU KOSMETIKU

Na začátku jsem sice psala, že samotná kosmetika vám v boji proti akné nepomůže, ale rozhodně její výběr nezlehčujte. Důležité je pokožku nepřesušovat, protože pokožka se bude snažit chybějící tuk doplnit a bude se akorát více mastit. Na čištění pleti, ať už je jakákoliv, jsou vždy nejlepší čistící mléka. Důležité je mléko z pleti po čištění dobře smýt, nejlépe teplým, vlhkým ručníkem na obličej. Pokud jsou vám přece jen příjemnější čistící gely, vybírejte hlavně ty bez obsahu agresivních pěnidel. Výborný je například Vyrovnávající čistící gel Primavera, který můžete zkombinovat s tonikem ze stejné řady. Pečující přípravek volte spíše lehký, ale dostatečně výživný a pokud možno s obsahem protizánětlivých látek. Velmi oblíbený je Meduňkový krém Dr.Hauschka nebo Vyrovnávající fluid Primavera. Výborně účinkuje také Pleťová kúra Dr.Hauschka, která pokožku vyrovnává a hojí.

 

Uznávám, není toho zrovna málo, ale boj s akné prostě není jednoduchý. Pokud se ale s problematickou pletí trápíte již dlouho a bez výsledku, myslím si, že se vám vynaložené úsilí určitě brzy vrátí. Chce to jen mít se ráda a dopřát své pokožce i svému tělu něco navíc :-) .

 

Krásné jaro přeje

Sára

Views – 4760

Štítky:, , , , ,

5 thoughts on “Jak se zbavit akné jednou provždy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages