Greenwave's Blog

Jarní detoxikace s břízou bělokorou

Březen 21, 2017
Posted by Greenwave

Období jarní detoxikace je tu a my přemýšlíme, kterých darů přírody využijeme letos. Břízu bělokorou všichni dobře známe, jelikož se v České republice hojně vyskytuje a její typicky zbarvený bílo černý kmen nikdo nepřehlédne. Extrakty z břízy i její šťáva se velice často používají nejen v průběhu jarní detoxikace, ale i v přírodní kosmetice a v potravinových doplňcích. Jaké jsou vlastně účinky tohoto stromu na naše zdraví?

 

Už samotná procházka v březovém háji nás nabije pozitivní energií – v jemném vánku jako by se březové listy stříbřitě třpytily, což má na naší mysl uklidňující účinky. Listy, pupeny i kůra tohoto stromu obsahují flavonoidy, saponiny, minerální látky, organické kyseliny, betulalbin a vtiamin C. Na jaře můžeme sbírat i blahodárnou březovou mízu, ale samozřejmě tak, abychom strom nepoškodili!

 

Pokud chceme podpořit jarní detoxikaci organismu, ideální je během dne popíjet silný odvar z listů břízy. Ty totiž obsahují diuretické látky, které podporují vyplavování škodlivin z těla a čistí ledviny a močové ústrojí. Velmi důležité je zvýšit pitný režim, takže při popíjení odvaru z listů nezapomeňte dostatečně pít, abyste ledviny zbytečně nezatěžovali. Jelikož látky v březovém listí také podporují pocení, nelekejte se, když se budete potit více, než jste zvyklí. Váš organismus se ale rychleji zbaví škodlivin a po nějaké době nadměrné pocení ustane. Jestliže nemáte při ruce březové listí, nebo nemáte čas na přípravu odvaru, velice dobrou službu vám udělá Březová šťáva z březového listí Weleda. Je hodně silná, takže stačí 2x denně smíchat s vodou 1 polévkovou lžíci.

 

Odvodňování organismu pomáhá nejen při problémech s močovými cestami, ale příznivě působí i proti revmatismu, kloubních bolestech a otocích. Bříza také podporuje činnost slinivky břišní, sleziny a jater.

 

DSC_0594

 

Bříza má navíc i zevní využití. V kosmetických přípravcích ji najdete zejména ve vlasové péči a v tělové péči proti celulitidě. Extrakt z břízových listů a březová šťáva totiž pomáhají proti lupům a redukují tvorbu mazu, celkově ozdravují vlasovou pokožku a podporují růst vlasů. Odvar z březového listí tedy můžete užívat jak vnitřně, tak na masáž vlasové pokožky či oplachy vlasů po mytí. V naší nabídce najdete například Březový šampon a Březový kondicionér dánské značky Urtekram. V tělové péči bříza podporuje tok lymfy, takže pravidelnou masáží Březovým olejem Weleda zabráníte vzniku celulitidy a zmírníte dolíčky, které se již objevily. Březový extrakt navíc celkově ozdravuje a osvěžuje pokožku, takže je i vhodnou prevencí proti různým vyrážkám a jiným nepříjemnostem.

 

Jak jste na tom s břízou vy? Sbíráte si na jaře čerstvé listy a mízu, nebo raději sázíte na hotové produkty? :-)

 

Krásné jaro přeje

Sára

Views – 3087

Štítky:, ,

One thought on “Jarní detoxikace s břízou bělokorou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages