Greenwave's Blog

KONGY: Revoluce v čištění pleti!

Březen 30, 2016
Posted by Greenwave

Aneb další článek na téma eko-veganská koupelna. Pokud jste minimalista nebo naopak maniak, který neustále hledá nové vychytávky z přírody, pokračujte dál ve čtení :)

 

Zájem o všechno přírodní stále stoupá, a díky tomu většina z nás (myšleno milovníků krásných a kvalitních přírodních věcí) vyměnila starou bakelitovou houbu za krásný mořský exemplář. Jenže ouha…teď je tu ještě další level – HOUBA KONJAK.

 

V poslední době prostě světový hit. Jde totiž o to, že houba z Konjaku slibuje úžasné účinky a navíc je (na rozdíl od mořské) 100% VEGANSKÁ a vyrobená s ještě větším ohledem na trvale udržitelný rozvoj.

 

A co my na to?

Na houbičce je sympatické, že je vyrobena pouze z rozemletého kořene Konjaku, a proto je zcela rozložitelná v přírodě.

 

kongy houba

 

Rostlina Konjak (Amorphophallus) se v Japonsku používá pro své zdravotní účinky přes tisíc let. Obsahuje prospěšné amino kyseliny, minerály a v menším množství i vitamíny A, E, D, B1, B2, B6, B12, C. Navíc je spíše alkalická, a proto přispívá k vyvážení PH pokožky. Pokud chcete, můžete si dnes objednat třeba Konjakové nudle, určitě budou zdravé :)

 

Když se houba namočí, je jemná a trochu připomíná hrubší želatinu. Lze s ní čistit obličej i bez čistícího mléka, což určitě potěší právě vegany, ale zároveň i velmi citlivé jedince. A nejen proto, že odpadá problém s řešením složení dalšího produktu. Houbu si můžete pořídit v čisté podobě, nebo obohacenou s přidanými látkami podle typu pleti (na fotce můžete vidět houbičku se zeleným jílem). Velmi šetrně odstraňuje odumřelé kožní buňky. Při pravidelném používání máte pocit, že se pleť výrazně zjemní. Na dotek i pohled je měkčí a hladší. I bez používání peelingu máte pocit, jako by váš obličej prošel airbrush úpravou.

 

kongy zelený jíl

 

Jsme přesvědčené, že tuto houbu si jistě oblíbí i muži, kteří jsou většinou líní čistit si obličej jakýmkoliv jiným přípravkem než vodou :)

 

Líbí se nám, že ji můžete používat denně nebo jen občas. Je to prostě příjemné!

 

A co vy? Už jste vyzkoušeli KONGY?

 

Vaše Denisa

Views – 2620

Štítky:, ,

2 thoughts on “KONGY: Revoluce v čištění pleti!

  • Marie napsal:

    Dobrý den, chtěla bych si objednat houbičky KONGY na čištění pleti. Máte více druhů a tak mám dotaz, jakou doporučujete na velmi citlivou pleť, olupující se s drobnými šupinkami, často červená (seboroická dermatitida). Děkuji
    S pozdravem
    Marie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages