Greenwave's Blog

Primavera: oáza přírodní kosmetiky v Bavorsku

Červenec 10, 2017
Posted by Greenwave

Primavera je společnost, za kterou bychom všechny daly ruku do ohně. Víme, že její zakladatelé a zaměstnanci dbají na nejvyšší kvalitu všech ingrediencí a tudíž i produktů, které tvoří, a víme, že veškerá jejich produkce buduje lepší a čistější svět. V Bavorsku jsme strávily skvělý prodloužený víkend a prostřednictvím tohoto článku vám předáme alespoň část z té skvělé atmosféry z podhůří Alp.

 

Hlavní sídlo Primavery najdete na okraji bavorského městečka Oy-Mittelberg v oblasti zvané Allgau. Z každého koutu máte výhled na majestátní pohoří Alp, které dominují jižní části Bavorska. Už při příjezdu na parkoviště vás zaujmou solární panely, které jsou připojeny k nabíječkám na elektroauta, a návštěvníci a zaměstnanci tak mají možnost dobít baterky svých ekologických vozítek. Něco takového mi v České republice opravdu chybí a mrzí mě, že naše vláda tento přístup více nepodporuje. Solární panely totiž v Německu najdete doslova na každém rohu, lépe řečeno na každé střeše, díky čemuž vzniká mnoho soběstačných a hlavně ekologických domácností.

 

20170630_173924

 

20170701_150734

 

Primavera si na ekologii velice zakládá. Každý metr čtvereční hlavního sídla společnosti zapadá do okolní krajiny, jinak jí nenarušuje a krásně splývá s okolním prostředí hor, jezer a luk. Celá stavba je vybudována na principech feng-shui a antroposofie. Jeden ze zakladatelů, sympatický Kurt, na si na tomto přístupu obzvláště zakládá. Jeho příbytek můžete vidět přímo za budovou Primavery – střechu má samozřejmě posázenou solárními panely :-) . Ty najdete i po celém obvodu budovy – díky tomu je Primavera naprosto energeticky soběstačná a dokonce vytváří tolik elektřiny, že přebytky posílá zpátky do oběhu.

 

Primavera Bavorsko

Primavera showrooom

 

Velkou zajímavostí jsou křišťály, které jsou protkané celou budovou. Jednak je najdete v obrovském sloupu, který protíná všechna patra budovy a stojí tam, kde započaly první práce na stavbě, ale vzácné kameny jsou dokonce rozemlety i v omítkách a v betonu, který drží konstrukci pohromadě – v něm je celkem 7 tun křišťálů. Dominantou zahrady je pak obří křišťál, který je díky obsahu železa mírně narůžovělý. Křišťály chrání budovu před negativními vlivy a čistí prostor od elektromagnetického smogu. Pozitivní energii pak posilují krásné květy života, které najdete téměř v každém koutu.

 

Primavera zahrada

20170701_153555

 

Zahrada obklopující budovu je krásná, ale zalévaná je jen z rezervoárů dešťové vody. Tady se žádné umělé zavlažování nekoná, spoléhá se jen na přírodu. Zajímavé je, že v celé budově funguje takzvané geotermální vytápění, které využívá teplo z okolního prostředí. Zároveň nejsou v budově žádná zbytečná svítidla a slunečního svitu se díky všudypřítomným oknům a světlíkům využívá na maximum.

 

Primavera zahrada

 

Pokud plánujete výlet do Bavorska, rozhodně se v Primaveře zastavte, rozhodně to stojí za to. Budova je unikátní po všech směrem, i po tom archetiktonickém, opravdu vám učaruje a načerpáte zde mnoho pozitivní energie. Jestliže máte kosmetiku Primavera v oblibě, můžete si v místním showroomu očmuchat všechny éterické oleje a produkty a něco hezkého si můžete samozřejmě nakoupit. Ne vše totiž dovážíme do České republiky, takže si můžete přivézt suvenýr, který u nás nepořídíte :-) .

 

Primavera showroom 1

Primavera showroom

Primavera éterické oleje

 

A když už se budete pohybovat v okolí Oy-Mittelberg, nesmíte si nechat ujít místní dominantu, kterou je zámek Neuschwanstein. Pohled je na něj opravdu neuvěřitelný, protože se tyčí na kopci nad obcí Schwangau, a v dálce za ním se rýsuje obrovské jezero Forgensee. Celou scenérii završují všeobklopující hory a výšlap na čerstvém vzduchu vás nabije pozitivní energií. Jedinou nevýhodou je obří masa turistů ze všech koutů světa, ale tak už to v oblíbených evropských destinacích prostě chodí. A pokud se na zámek vydáte, cestu nahoru i dolů vám doporučujeme jít pěšky. Řekněme, že cesta autobusem z kopce dolů překonala všechny zážitky a byly jsme rády, když jsme stály nohama pevně na zemi :-D .

 

Neuschwanstein

Hohenschwangau

 

Pod zámkem Neuschwanstein najdete ještě o poznání menší zámek Hohenschwangau, který leží těsně u krásného jezera Alpsee. Byly jsme se podívat i vevnitř a prohlídka byla poměrně krátká, takže pokud chcete vidět i vnitřní prostory nějaké památky, doporučujeme spíše zámek Neuschwanstein. Ale pokud chcete mít prohlídku jistou, je lepší si vstupenky rezervovat několik týdnů dopředu. My tak neučinily, takže jsme měly smůlu, ale pohled na zámek je impozantní i zvenčí :-) .

 

A kde načerpat energii po výletu? Nejvíce jsme si oblíbily krásnou tradiční hospůdku ve městě Eisenberg, které je od zámků asi 15 minut cesty autem. Pokud si budete chtít vychutnat opravdu tradiční bavorskou kuchyni, navštivte Burghotel Bären. Jídla zde byla opravdu úžasná a podnik navíc obklopuje krásná zahrada plná voňavých bylinek, ovoce a zeleniny, které místní kuchař samozřejmě využívá i v kuchyni.

 

Burghotel Baren

 

Doufáme, že se vám naše malá reportáž z Bavorska líbí a že vás třeba inspirovala k letnímu výletu. My se nemůžeme dočkat, až se do Primavery pojedeme zase podívat :-) .

 

Co vy a výlety po Alpách? Máte nějakou oblíbenou destinaci, kam se rádi vracíte?

Krásné léto přeje

Sára

 

Views – 2293

Štítky:, , , , ,

3 thoughts on “Primavera: oáza přírodní kosmetiky v Bavorsku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages