Greenwave's Blog

Přírodní opalovací krém: jediná ochrana před pigmentací

Květen 13, 2015
Posted by Greenwave

Léto je konečně za dveřmi a sluneční paprsky jsou den ode dne hřejivější. Dávají nám tolik potřebnou energii, dostává se nám díky nim velké množství vitaminu D a naše pokožka pomalu přechází z vybledlého odstínu na krásně zlatavý. Určitě netřeba dodávat, že dlouhé vystavování pokožky slunečním paprskům také není úplně nejvhodnější. Jaký opalovací krém si vybrat, abychom se vyvarovali nechtěným pigmentovým skvrnám?

 

Při výběru vhodného opalovacího přípravku bohužel nestačí sledovat pouze to, jak vysoký má faktor. Běžné opalovací krémy mnohdy obsahují látky, které prosáknou do kůže, kde mění svou strukturu a mohou způsobit nepříjemné alergické reakce a právě i pigmentové skvrny. Některé mají vliv dokonce na žlázy s vnitřní sekrecí a narušují činnost hormonů. Takové chemikálie v kombinaci se škodlivými paprsky napáchají mnohem více škody než užitku. Nevhodné je i používání minerálních nano částic, které taktéž pronikají do organismu a podle dostupných studiích bychom se jim měli vážně vyvarovat.

 

Jakou tedy zvolit alternativu? Přírodní opalovací krém funguje na principu minerálních filtrů. Nejčastějšími zástupci těchto filtrů jsou například oxid zinečnatý a oxid titaničitý. Na povrchu pokožky vytvoří ochrannou vrstvu, která sluneční paprsky účinně odráží. Na rozdíl od chemických složek nepronikají do kůže, neškodně ulpívají pouze na jejím povrchu. Nevýhodou některých krémů s minerálním faktorem může být to, že po namazání vám na kůži zůstane bílý film. Kvalitní přírodní opalovací krém z vás ale „ředitele vápenky“ neudělá :-) .  Jednotlivé ingredience jsou totiž tak dobře spojeny, že bílý film na pokožce nevytvářejí.

 

Tónovací krém Mádara

 

My nedáme již několik let dopustit na přírodní opalovací krém Wooden Spoon – na běžné nošení se hodí zejména SPF 30. S novou sluneční řadou letos přišla i Weleda a v nabídce jsou přípravky jak pro nás dospělé, tak i pro děti. A těšit se můžete i na sluneční řadu Biosolis!

 

Naprosto nás ale uchvátil nový Tónovací krém Mádara SPF 30, který pokožce dodá krásně sjednocenou, zdravou barvičku a pigmentové skvrny si na vás nepřijdou! Do města naprosto ideální. Pokud je pro vás ochrana SPF 30 příliš vysoká, můžete sáhnout ještě po jednom z CC krémů, které mají SPF 15.

 

malinový olej

 

Některé oleje mají dokonce schopnost chránit pokožku před všemi typy UV záření. Třeba takový olej z malinových semínek nebo olej z rostliny karanja. Oba oleje se často používají při výrobě přírodních opalovacích krémů. Poměrně vysoký ochranný faktor mají ale i samy o sobě. Velkou výhodou těchto rostlinných olejů je zejména to, že obsahují spoustu antioxidantů a posilují přirozenou ochrannou schopnost pokožky. Díky tomu je pokožka odolnější i vůči UVA a UVB paprskům. Pokud je tedy vaše pleť náchylná na vznik pigmentací, doporučujeme tyto oleje zařadit do pravidelné denní péče, třeba jako podklad pod denní krém, případně si je můžete smíchat se svým oblíbeným denním přípravkem. Když tak budete dělat už na začátku léta, dopřejete své pokožce něco navíc a pigmentovým skvrnám se tak snadno vyvarujete. Pokožka totiž bude výrazně odolnější. Při slunění u vody nebo na horách ale doporučujeme malinové či jiné rostlinné oleje kombinovat i s minerálním faktorem, zejména pokud je vaše pokožka citlivější a spíš světlá.

 

Mějte se krásně!

Sára

Zdroje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3781714/

https://www.muni.cz/pro-media/tiskove-zpravy/recetox-latka-ehmc-muze-poskozovat-dna

http://worldnaturelle.com/everything-on-spf-and-uv-protection-in-natural-oils-herbs-and-foods-you-need-to-know/

Views – 4122

Štítky:, ,

2 thoughts on “Přírodní opalovací krém: jediná ochrana před pigmentací

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages