Greenwave's Blog

Tři základní kroky v péči o pleť

Únor 16, 2016
Posted by Greenwave

Netřeba zdůrazňovat, že aby byla naše pleť krásná a zdravá, musíme o ni každý den správně pečovat. Pravidelnou a správně zvolenou péčí o pokožku můžeme předejít mnohým problémům a potlačit ty, které se již objevily.

 

Mastná a problematická pleť, příliš suchá pleť, předčasná tvorba vrásek, rozšířené a zanesené póry – ty a mnohé další problémy se mohou objevit, když naší pokožce nevěnujeme dostatečnou péči. Každá pleť je samozřejmě jiná a potřebuje jinou míru pozornosti. Základ je ale pokaždé stejný. Péče o pokožku stojí na třech pilířích, které musíte stůj co stůj dodržovat. Jsou jimi čištění, tonizace a hydratace pleti. 

 

1. Krok: ČIŠTĚNÍ

Čištění je nepochybně nejdůležitějším krokem v péči o pleť, který bychom neměli nikdy zanedbat. Samozřejmé je čištění pleti večer, kdy odstraňujeme make-up, ale i usazené prachové částice a jiné venkovní nečistoty. Stejnou pozornost bychom ale měli věnovat čištění pleti i ráno. V noci totiž probíhá celková očista našeho těla a velké množství odpadních látek vylučuje právě naše pokožka. Proto bychom se kromě čištění zubů měli zaměřit i na čištění pleti, abychom se všech nečistot důkladně zbavili. A jak pleť správně čistit? Nejprve obličej opláchněte teplou vodou – póry se otevřou a nečistoty se tak lépe nabalí na čistící přípravek. Ten naneste v tenké vrstvě na celý obličej a jemně vtiskávejte či masírujte. Čistící přípravek volte vždy podle typu pleti, ale obecně platí, že nejšetrnější a nejpřirozenější jsou čistící mléka a krémy. Nečistoty se na obsažené oleje nejlépe nabalí a pokožku navíc příliš nevysušují. Čistící proces můžete zakončit tím, že si obličej opláchnete chladnou vodou.

 

2. Krok: TONIZACE

Na tonizaci se často zapomíná, přitom se jedná o velmi důležitý krok ve vyvážené péči o pleť. Tonika si nepleťte s čistícími či micelárními vodami. Ty se používají na odstranění nečistot a z pokožky by se měly opláchnout, kdežto tonika na pleti zůstávají. Tonikum posiluje funkce pleti a zároveň umožňuje pečujícímu přípravku lepší průnik do pokožky. Přírodní pečující přípravky mají totiž velice často olejový základ a pro oleje je naprosto nezbytné, aby se aplikovaly na navlhčenou pokožku. Tonika mají většinou bylinný základ a obsahují velké množství květových hydrolátů, které blahodárně působí na různé kožní problémy. Pokud nemáte příliš náročnou pleť, jako tonikum vám poslouží i čistá květová voda.

 

3. Krok: HYDRATACE

Pěstící přípravky mají několik funkcí. Na pokožce vytvářejí ochranou bariéru, takže z ní neuniká tolik vlhkosti, udržují její přirozené pH a zásobují ji potřebnými živinami, které podporují její přirozené regenerační procesy. V létě by měl denní přípravek pro péči o pleť obsahovat navíc SPF faktor. Pokud máte mastnější pleť, je vhodné zvolit spíše lehčí přípravek, v létě klidně fluid nebo gel. Důležitý je také obsah hojivých bylinných výtažků a éterických olejů. Těch by naopak mělo být co nejméně u pleti citlivé. Pro suchou pleť volte spíše mastnější přípravek nebo péči kombinujte se sérem či rostlinným olejem. Na noc je vhodnější používat přípravky bez obsahu vosků a hutných másel, protože by mohly ucpat póry a zabránit tak samočistícím procesům v pleti. Proto je na noc lepší používat lehčí rostlinné oleje nebo séra, která podpoří regeneraci pleti.

 

Dodržujete každý den tříkrokovou péči? Nebo dáváte přednost něčemu jednoduššímu?

 

Mějte se krásně

 

Sára

 

Views – 3519

Štítky:,

2 thoughts on “Tři základní kroky v péči o pleť

  • Lady eS napsal:

    Pleť čistím ráno a večer. Ráno používám jen pleťovou vodu, kterou smyji vodou. Po sléze nanesu denní krém nebo fluid pod make up. Večer odličuji odličovacím mlíčkem nebo gelem. Opět dočišťuji pleťovou vodou.

  • Magda napsal:

    Přiznám se, že bod 1 čištění a bod 3 hydrataci dodržuji do puntíku :-) )) ale jinak také patřím k lidem , kteří na tonizaci zapomínají :-) )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages