Greenwave's Blog

Zabojujte se suchou pletí

Únor 1, 2018
Posted by Greenwave

Ačkoliv není tato zima k naší pleti tak krutá, můžete se potýkat se občasnou suchostí, která se projevuje napětím, drsností reliéfu pokožky nebo i šupinkováním. Vyčerpávající konec zimy, vítr a chladné počasí, ani naše životospráva pleti také moc nepomáhají. Pokud nejde o setrvalý problém, zkuste ho vyřešit hydratační maskou.

 

Mně se nejvíc osvědčila Krémová maska Dr.Hauschka (nyní na obalu najdete „Hydratating mask“ ).

Základní ingrediencí je extrakt ze semínek kdoule. Kdoule je voňavý plod podobný jablku, který je bohatý na antioxidanty a látky, které váží vodu. Její mastně kožnatá slupka také chrání plody kdoulí před vyschnutím téměř až do jara. V kombinaci s avokádovým, jojobovým, kaméliovým a slunečnicovým olejem tvoří silně hydratační bázi, kterou pokožka snadno absorbuje. Navíc maska obsahuje trochu hojivých látek jako jsou lanolin a propolis, které zklidňují silně podrážděnou a popraskanou pokožku, třeba i na rtech. Navíc, růžový vosk, který jako jemný film chrání pokožku i po skončení aplikace. Velké plus této masky je i zcela minimální obsah alkoholu. Vzhledem k tomu, že ho najdete jako poslední ingredienci, je možné, že byl použit pouze pro extrakci některých látek.

 

Tahle maska se používá jako krém, jen ji nanesete v silnější vrstvě a nechte ji, ať se vsaje. Věřte, že ji pokožka spíš žíznivě vcucne. Účinek je po 10 – 15 minutách viditelný i hmatatelný – radost vám udělá výrazná hydratace, vyhlazení, zjemnění. Pokud se vám tvoří suché šupinky, nebojte se před použitím masky použít jemný peeling, například Růže Granátové jablko od Primavery.

 

přírodní masky 1

 

Můj druhý tip je o dost levnější Královská snídaně pro pleť od Havlíkovy Apotéky.

Podobně jako Dr.Hauschka obsahuje základ kvalitního avokádového a rakytníkového oleje. Za mě trochu pokažený glycerinem ☹. Účinnou hydratační látkou je zde propanediol (látka získávaná z kukuřice) a PENTAVITIN – látka která se vyskytuje téměř ve všech přípravcích H.A. Výživu zajišťuje vitamin E a mateří kašička.

 

Příjemná je vůně, za kterou maska vděčí muškátové šalvěji. A také rychlé použití. Stačí nanést, nechat účinkovat 3 – 4 minuty a pak odstranit vlhkým teplým ručníkem. Pokud spěcháte na schůzku a chcete si jen oživit pleť, bude tahle maska zrovna pro vás.

 

Kvůli obsahu včelích produktů není ani jedna z masek vhodná pro vegany a osoby trpící alergií na propolis nebo mateří kašičku.  A pokud ani masky nepomáhají, pořád si můžete dojít k naší Vlaďce na kosmetiku a ta vás dá do pořádku :) .

 

Takže buďme pozitivní, vždyť za chvíli přijde jaro…

Krásný a sluncem prozářený únor

Přeje

Denisa

Views – 1973

Štítky:, , ,

2 thoughts on “Zabojujte se suchou pletí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages