Greenwave's Blog

Zkrášlete se bez chemie

Březen 10, 2016
Posted by Greenwave

Běžné krémy jste už dávno vyměnili za přírodní na bázi olejů, silikony a dráždivá pěnidla ve vašich šamponech také nenajdete, parfémy používáte jen opravdové, nikoliv syntetické. Ale co třeba taková řasenka, rtěnka či tvářenka? Teď k hlavně k ženám: Posvítily jste si někdy na složení dekorativní kosmetiky?

 

Některé ženy a dívky si bez dekorativní kosmetiky neumí svůj den představit. Podkladová báze, make-up či BB cream, pudr, tvářenka, rtěnka – základních zkrášlujících přípravků je opravdu hodně. Běžná dekorativní kosmetika dokáže mnohdy udělat zázraky: zamaskuje každý nedostatek, zvýrazní přednosti, vyhladí vrásky. Jenže za jakou cenu? Většina pudrů, make-upů, kompaktních tvářenek a očních stínů obsahuje velké množství silikonů, parafínů, minerálních olejů z ropy, nebezpečných konzervantů, toxických syntetických parfemací, hliníku a dalších látek, které by na pokožce neměly co dělat. Ve výsledku máte sice hladký obličej bez nedokonalostí, jenže ty se pouze ukryjí pod vrstvou chemie, pokožka nemůže dýchat a přirozeně se čistit, takže je pak mastnější, zánětlivější a nezdravější.

 

 

Běžné rtěnky na tom také nejsou zrovna nejlépe. Barva sice vydrží celý den, ale opravdu potřebujete, aby vaše rtěnka měla takovou výdrž? Barviva v běžných rtěnkách jsou mnohdy toxická, kromě toho velké množství rtěnek obsahuje těžké kovy, například nebezpečné olovo. Syntetická parfemace v rtěnkách také nesmí chybět, protože parafín a ropné vosky příliš nevoní. Řasenky a tužky na oči obsahují také celou řadu dráždivých konzervantů a barviv, takže pokud už má vaše tělo chemie dost, často se to projeví právě tím, že vám po nanesení řasenky zčervenají a slzí oči – ty jsou totiž nejcitlivější. V takovém případě je vždy lepší vyměnit běžnou dekorativní kosmetiku za šetrnější variantu.

tvářenka

V přírodní kosmetice naštěstí již dlouhou dobu existují alternativy ke všem zkrášlujícím přípravkům. Make-upy a pudry obsahují pečující bylinné složky, rostlinné oleje, hedvábí, přírodní absorpční pudry, které snižují lesk pleti, ale nezatěžují ji. Velmi oblíbené jsou make-upy Lily Lolo, které obsahují jen přírodní minerály. Ty zůstávají na povrchu pokožky a nechávají ji volně dýchat, takže i mastná pleť je celý den zmatněná a svěží. V přírodní kosmetice se navíc používá spíše slída namísto mastku, protože je mnohem lehčí a pleť se po ní tolik neleskne. Stejně tak rtěnky a lesky obsahují hlavně rostlinná másla, vosky a oleje a přírodní barviva a vůně. Barvy sice tak dlouho nevydrží, ale technologie se stále posouvá dopředu a co není dnes se může zítra změnit. Ženy, které mají velmi citlivé oči, většinou velice dobře reagují na přírodní řasenky, stíny a tužky na oči. Neobsahují totiž žádné agresivní látky, takže jsou velice dobře snášeny. Voděodolnou řasenku a oční linky budete sice hledat jen těžko a v horkých letních dnech je výdrž také slabší, ale pro krásu se přece jen nemusí zase tolik trpět :-) .

 

Výběr je opravdu veliký a nemusíte se bát, že by byl efekt přírodní dekorativní kosmetiky menší. Spíše naopak: když si na ni vy a vaše pleť zvyknete, uvidíte, jak vám prospívá. Pleť bude vypadat mnohem zdravěji a svěžeji. Pokud se chcete přesvědčit, přijďte k nám na prodejnu a nechte si poradit, případně se můžete nechat i nalíčit.

 

A jak jste na tom s dekorativní kosmetikou vy? Používáte 100% přírodní produkty, nebo jste ve fázi postupného přechodu? :)

 

Mějte se krásně!

 

Sára

Views – 2159

Štítky:,

2 thoughts on “Zkrášlete se bez chemie

  • Lady eS napsal:

    Už jsem téměř přešla na přírodní dekorativní kosmetiku. Bohužel mám doma dražší chemické paletky, které prostě nevyhodím, takže občas použiji i je. Jinak se snažím už kupovat jen přírodní. Po dlouhém hledání jsem našla i MU, který mé pleti sedí. Teď se vydávám za hledáním vhodné řasenky.

    • Greenwave napsal:

      S přírodní řasenkou je to trošku složitější. Zatím jsme nenarazily na žádnou, která by přežila i horké letní dny nebo protančenou noc. Ale to mnohdy nevydrží ani běžné řasenky, takže to chce prostě zkoušet a zkoušet a určitě najdete tu pravou! :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pages